Co oznacza że strona jest responsywna?

Strona responsywna to taka, która wyświetla się prawidłowo na każdym urządzeniu oraz odpowiednio dostosowuje się do wielkości oraz położenia ekranu (ułożenie poziome - ekrany komputerów, ułożenie pionowe - tablety, telefony komórkowe).

Czy strona responsywna wygląda tak samo na każdym urządzeniu?

W zależności od projektu graficznego strona może wyglądać inaczej na ekranie komputera a inaczej na urządzeniu mobilnym. Głównym wyznacznikiem dla stron responsywnych jest to aby strona była czytelna na każdym z urządzeń. Prawidłowo skonstruowana strona responsywna nie wymaga od odwiedzającego powiększania elementów i przewijania na boki (czasami jest to nieuniknione, ale ważna jest minimalizacja tych zachowań).

Jak sprawdzić czy strona jest responsywna?

Po pierwsze warto obejrzeć jak strona wygląda na urządzeniach mobilnych np. za pomocą telefonu. Można też w tym celu wykorzystać specjalną stronę: troy.labs.daum.net

Po drugie trzeba sprawdzić czy wyszukiwarka Google uznaje stronę za responsywną. Google kładzie nacisk na responsywność, czyli strony responsywne osiągają wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. W celu sprawdzenia czy Google uznaje naszą stronę za responsywną wpisujemy jej adres na tej stronie:
www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Czy można dostosować twoją aktualną stronę aby była responsywna?

Tak można. Wymaga to przemodelowania plków HTML i CSS. 

Ile kosztuje przerobienie strony na responsywną?

Wycena będzie przeprowadzana indywidualnie. Orientacyjny zakres cen znajdziesz w cenniku.